Plan
Wstęp
Rozdział I.
Formalnoprawne podstawy gospodarki finansowej gminy
1.1. Planowanie przestrzenne, gospodarka przestrzenna, polityka przestrzenna
1.2. Instrumenty polityki przestrzennej
1.3. Opracowanie planu przestrzennego w gminie
1.4. Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy
1.5. Planowanie przestrzenne w gminie według ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z 27 marca 2003 r.
Rozdział II .
Problematyka zarządzania gospodarką przestrzenną w gminie
2.1. Strategia rozwoju gminy
2.2. Zarządzanie rozwojem w przestrzeni
2.3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy
Rozdział III.
Gmina Sztum- ogólna charakterystyka
3.1. Ogólna charakterystyka gminy Sztum
3.2. Rolnictwo
3.3. Oświata i kultura
3.4. Sport i rekreacja
3.5. Infrastruktura techniczna
3.6. Ochrona środowiska
Rozdział IV
Perspektywy rozwojowe gminy Sztum
4.1. Wykorzystywane programy sektorowe
4.2. Strategia rozwoju gminy
4.3. Wieloletni plan inwestycyjny
4.4. Gospodarka nieruchomościami jako istotny element gospodarki przestrzennej gminy
Zakończenie
Spis rysunków i tabel
Literatura
Wstęp
Gospodarka przestrzenna jest ważnym elementem funkcjonowania gminy, ponieważ ma bezpośrednie przełożenie na jej rozwój i dobro mieszkańców. Dlatego też, analiza i ocena jej funkcjonowania na poziomie gminy jest istotna dla uzyskania pełnego obrazu stanu i kierunków jej rozwoju. W pracy dyplomowej skupiono się na funkcjonowaniu gospodarki przestrzennej na poziomie gminy na przykładzie gminy Sztum. Celem pracy jest ocena i analiza tego, w jaki sposób gmina Sztum realizuje swoje zadania związane z gospodarką przestrzenną i jakie są jej rezultaty.
Przedmiotem badań będzie zarówno teoretyczne ujęcie zagadnienia, jak i praktyczne aspekty funkcjonowania gospodarki przestrzennej na poziomie gminy. W części teoretycznej zostaną omówione podstawowe pojęcia związane z gospodarką przestrzenną, takie jak m.in. planowanie przestrzenne, gospodarka nieruchomościami i zagospodarowanie przestrzenne. Natomiast w części praktycznej zostanie przedstawiona sytuacja gminy Sztum pod względem gospodarki przestrzennej, w tym zagospodarowanie terenu, wykorzystywanie nieruchomości oraz realizacja inwestycji.
Dodatkowo, w pracy zostanie przeprowadzona analiza porównawcza z innymi gminami o podobnych cechach demograficznych i geograficznych, co pozwoli na uzyskanie pełnego obrazu funkcjonowania gospodarki przestrzennej na poziomie gminy. Wnioski i rekomendacje wynikające z analizy będą miały na celu ukazanie, jakie działania warto podjąć, aby poprawić funkcjonowanie gospodarki przestrzennej w gminie Sztum.
Jeśli szukacie na wzór całej pracy magisterskiej to dużego wyboru możecie spodziewać się w serwisie prace magisterskie z prawie wszystkich kierunków: od administracji po zarządzanie zasobami ludzkimi.