plan pracy mgr
WSTĘP
ROZDZIAŁ I. NIEPOWODZENIA SZKOLNE- ISTOTA ZJAWISKA
1.1. Zmiany rozwojowe w wieku szkolnym
1.2. Sposoby uczenia się w wieku szkolnym
1.3. Wyznaczniki powodzenia w uczeniu się w szkole
1.4. Przyczyny niepowodzeń szkolnych
1.5. Skutki niepowodzeń szkolnych
ROZDZIAŁ II. ROLA I DZIAŁANIA ŚWIETLICY SOCJOTERAPEUTYCZNEJ
2.1. Funkcje socjoterapii
2.2. Wpływ środowiska wychowawczego na występowanie niepowodzeń szkolnych
2.3. Istota działalności świetlicy socjoterapeutycznej
2.4. Cele świetlicy socjoterapeutycznej a niwelowanie niepowodzeń szkolnych
2.5. Rola wychowawcy świetlicowego we wspomaganiu rozwoju dziecka
ROZDZIAŁ III. PODSTAWY METODOLOGICZNE BADAŃ WŁASNYCH
3.1. Przedmiot i cel badań
3.2. Problemy i hipotezy badawcze
3.3. Metody i techniki badań
3.4. Teren i organizacja badań
3.5. Charakterystyka próby badawczej
ROZDZIAŁ IV. ROLA ŚWIETLICY SOCJOTERAPEUTYCZNEJ W LIKWIDOWANIU NIEPOWODZEŃ SZKOLNYCH W ŚWIETLE WYNIKÓW BADAŃ WŁASNYCH
4.1. Analiza wyników badań własnych
4.2. Wnioski
ZAKOŃCZENIE
BIBLIOGRAFIA
SPIS TABEL I RYSUNKÓW
Jeśli potrzebujecie bibliografii do tego tematu, to zapraszamy na stronę bibliografia pracy – tam ją znajdziecie – z tym, że do pracy licencjackiej, czyli trochę mniej obszerną. Wystarczy jednak dodać kilka własnych pozycji i będzie ok.
Przykładowy wstęp
Celem niniejszej pracy jest przedstawienie roli świetlicy socjoterapeutycznej w eliminowaniu niepowodzeń szkolnych. Praca składać się będzie z kilku rozdziałów.
W pierwszej części pracy zostaną przedstawione podstawowe pojęcia związane z niepowodzeniami szkolnymi, takie jak definicja, przyczyny i skutki niepowodzeń szkolnych. Następnie zostaną przedstawione podstawowe pojęcia związane ze świetlicą socjoterapeutyczną, takie jak definicja, cele i zadania świetlicy socjoterapeutycznej.
W dalszej części pracy zostanie przedstawiona rola świetlicy socjoterapeutycznej w eliminowaniu niepowodzeń szkolnych. Praca przedstawi sposoby, w jakie świetlica socjoterapeutyczna może pomóc uczniom w pokonywaniu trudności szkolnych, wzbogacić ich wiedzę i umiejętności, zwiększyć ich motywację do nauki oraz zwiększyć poczucie przynależności do szkoły.
W kolejnym rozdziale zostaną przedstawione sposoby prowadzenia świetlicy socjoterapeutycznej, takie jak organizacja pracy, dobór zadań, dobór materiałów, metody pracy z uczniami oraz metody oceny efektów pracy.
W ostatnim rozdziale pracy zostaną przedstawione perspektywy rozwoju świetlicy socjoterapeutycznej oraz propozycje działań, które przyczynią się do jeszcze lepszego wykorzystania świetlicy socjoterapeutycznej w eliminowaniu niepowodzeń szkolnych.
Niniejsza praca ma na celu przedstawienie roli świetlicy socjoterapeutycznej w eliminowaniu niepowodzeń szkolnych. Przedstawione zostaną podstawowe pojęcia związane z niepowodzeniami szkolnymi, świetlicą socjoterapeutyczną oraz jej rolą w eliminowaniu niepowodzeń szkolnych, sposoby prowadzenia świetlicy socjoterapeutycznej oraz perspektywy rozwoju świetlicy socjoterapeutycznej. Praca może być przydatna dla nauczycieli, pedagogów, psychologów szkolnych oraz studentów kierunków pedagogicznych, którzy chcą lepiej zrozumieć rolę świetlicy socjoterapeutycznej w eliminowaniu niepowodzeń szkolnych.
Jeśli szukacie na wzór całej pracy magisterskiej to dużego wyboru możecie spodziewać się w serwisie prace magisterskie z prawie wszystkich kierunków: od administracji po zarządzanie zasobami ludzkimi.
Czy ten plan nadaje się na licencjat?
Wszystko zależy od tego, ile ma liczyć stron ta praca licencjacka. Jeśli od 50 stron wzwyż, to może być. Jednak na niektórych uczelniach prace mają być krótsze, na np. 40 stron – wtedy ten plan nie za bardzo się nadaje, wtedy połączylibyśmy rozdział pierwszy z drugim.