Zobowiązania publicznoprawne

5
(4)

Wstęp

Rozdział I.
Istota i klasyfikacja rozrachunków

  1. Rozrachunki w ujęciu podmiotowym
  2. Klasyfikacja rozrachunków publicznoprawnych

2.1. Rozrachunki z pracownikami

2.2. Rozrachunki z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych

2.3. Rozrachunki z Urzędem Skarbowym

2.4. Pozostałe rozrachunki

  1. Specyficzne kategorie i zobowiązań
  2. Należności i zobowiązania w sprawozdaniu finansowym

Rozdział II.
Zasady ewidencji rozrachunków

  1. Rozrachunki publiczno-prawne ZUS

1.1. Ubezpieczenie emerytalne

1.2. Ubezpieczenie zdrowotne

1.3. Pozostałe

  1. Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych
  2. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
  3. Rozrachunki z Urzędem Skarbowym

Rozdział III.
Ewidencja rozrachunków publiczno-prawnych z  tytułu zatrudnienia na przykładzie przedsiębiorstwa „X”

  1. Historia powstania i prezentacja działalności
  2. Wyniki finansowe
  3. Ewidencja rozrachunków z pracownikami

3.1. Ewidencja rozrachunków związanych z zatrudnieniem

3.2. Ewidencja pozostałych rozrachunków z pracownikami

  1. Ewidencja rozliczeń z Urzędem Skarbowym

Zakończenie
Bibliografia
Spis tabel i rysunków

Wstęp

Zobowiązania publicznoprawne są integralną częścią działalności każdego podmiotu gospodarczego. Rozumiane jako obowiązek do spełnienia świadczenia na rzecz jednostek publicznych, stanowią istotny element rozrachunków z podmiotami takimi jak Urząd Skarbowy czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W związku z tym, zarządzanie i prawidłowa ewidencja tych zobowiązań ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania i transparentności działań przedsiębiorstw. Niniejsza praca magisterska ma na celu dogłębną analizę oraz przedstawienie kwestii związanych z zobowiązaniami publicznoprawnymi w kontekście rozrachunków.

W rozdziale pierwszym zdefiniujemy istotę oraz klasyfikację rozrachunków, z naciskiem na rozrachunki publicznoprawne. Zostaną omówione różne kategorie rozrachunków, w tym rozrachunki z pracownikami, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, Urzędem Skarbowym oraz pozostałe rozrachunki. Dodatkowo, zostaną poruszone specyficzne kategorie i zobowiązań oraz sposoby prezentacji należności i zobowiązań w sprawozdaniu finansowym.

Drugi rozdział będzie poświęcony zasadom ewidencji rozrachunków, szczególnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędem Skarbowym. Zostaną szczegółowo omówione zagadnienia związane z ubezpieczeniem emerytalnym, zdrowotnym, jak również kwestie związane z Funduszem Pracy, Funduszem Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Rozdział trzeci skupi się na praktycznym aspekcie ewidencji rozrachunków publicznoprawnych na przykładzie przedsiębiorstwa „X”. Po zapoznaniu się z historią powstania i prezentacją działalności, zostaną omówione wyniki finansowe oraz ewidencja rozrachunków z pracownikami i Urzędem Skarbowym. Zostaną szczegółowo przedstawione zasady ewidencji rozrachunków związanych z zatrudnieniem oraz pozostałych rozrachunków z pracownikami.

Celem tej pracy jest głębokie zrozumienie zobowiązań publicznoprawnych oraz ich roli w gospodarce, a także zdobycie praktycznej wiedzy na temat zasad ewidencji i zarządzania tymi zobowiązaniami. Ostatecznie, praca ma na celu ukazanie jak te zasady są stosowane w praktyce, na przykładzie konkretnego przedsiębiorstwa.

Jeżeli szukacie zaufanego serwisu oferującego pomoc w napisaniu pracy podyplomowej to polecamy serwis: prace podyplomowe pisane przez specjalistów z prawie każdej dziedziny.

image_pdf

Jak oceniasz ten plan pracy?

Kliknij i oceń go!

Średnia ocena 5 / 5. Oddanych głosów: 4

Nikt jeszcze nie oceniał tego planu. Bądź pierwszy!