Archiwum kategorii: praca magisterska

plan pracy magisterskiej

Kapitał w firmie rosnącej na przykładzie spółki z o.o

PLAN PRACY MAGISTERSKIEJ

Wstęp

Rozdział I. Kapitał jako czynnik decydujący o rozwoju przedsiębiorstwa
1.1. Istota i funkcje kapitału
1.2. Zapotrzebowanie kapitałowe w różnych fazach cyklu życia przedsiębiorstwa
1.3. Dostępność kapitału i koszty pozyskania kapitału

Rozdział II. Kapitał w rozwijającym się przedsiębiorstwie
2.1. Czynniki wywołujące potrzeby kapitałowe w przedsiębiorstwie rosnącym
2.2. Metody i źródła pozyskiwania kapitału przez przedsiębiorstwa
2.3. Podstawy wyboru źródeł pozyskiwania kapitału

Rozdział III. Analiza działalności spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na przykładzie firmy X
3.1. Ogólna charakterystyka spółki X
3.2. Powstanie wzrost i rozwój spółki
3.3. Analiza działalności spółki

Rozdział IV. Kapitał w spółce X jako determinant rozwoju
4.1. Sposoby pozyskiwania kapitału w spółce X
4.2. Rola kapitału w procesie rozwoju spółki
4.3. Analiza źródeł finansowania wzrostu spółki

Zakończenie

Bibliografia

Spis rysunków i tabel

Uwagi do planu pracy mgr

Myślimy że pierwszy rozdział to powinien być o kapitale jako czynniku decydującym o rozwoju firmy, czyli coś o istocie i funkcji kapitału, o zapotrzebowaniu kapitałowym w różnych fazach cyklu życia przedsiębiorstwa, o dostępności kapitału, koszcie pozyskania.
Drugi rozdział to powinien być o kapitale w firmie rozwijającej się, o źródłach pozyskania kapitału, o czynnikach wywołujących potrzeby kapitałowe w firmie rosnącej.
Trzeci rozdział to prezentacja wybranej spółki z o. o i etapy jej rozwoju oraz rola kapitału w procesie rozwoju tej spółki oraz analiza źródeł finansowania wzrostu tej spółki.

Audyt wewnętrzny, controlling, kontrola wewnętrzna – studium porównawcze

Wstęp

Rozdział I.
Metodyka przeprowadzania audytu wewnętrznego
1. Pojęcie i istota audytu
2. Metody statystyczne w audycie
3. Standardy audytu wewnętrznego

Rozdział II.
Zagadnienie kontroli wewnętrznej
1. Pojęcie i istota kontroli wewnętrznej
2. Organizacja kontroli wewnętrznej
3. Praktyczne aspekty kontroli wewnętrznej

Rozdział III.
Filozofia controllingu
1. Pojęcie i istota controllingu
2. zasady i zadania controllingu
3. Uniwersalizacja systemów controllingu

Rozdział IV.
1. Praktyczne zastosowania
2. Metodyka działania
3. Przydatność informacyjna

Wnioski
Spis tabel i rysunków

Rola magazynu w systemie logistycznym

Plan mgr

Wstęp
Rozdział I. Istota, historia i przyszłość logistyki
1.1. Definicja i etymologia logistyki
1.2. Historia logistyki
1.3. Tendencje rozwojowe logistyki
1.4. Główne zasady logistyki
Rozdział II. Systemy logistyczne
2.1. Systemowe ujecie logistyki
2.2. Istota systemu logistycznego
2.3. Instytucjonalny podział systemów logistycznych
2.4. Fazowy podział systemów logistycznych
Rozdział III. Zarządzanie magazynem
3.1. Pojęcie magazynu
3.2. Miejsce magazynu w łańcuchu dostaw
3.3. Zasadnicze funkcje magazynu
3.4. Proces magazynowy
Rozdział IV. Proces magazynowania i rola magazynu w systemie logistycznym
4.1. Procesy realizowane w magazynie
4.2. Zagospodarowanie przestrzeni magazynu
4.3. Budowle magazynowe
4.4. Urządzenia do składowania i urządzenia przeładunkowe
4.5. Dokumentacja magazynowa
4.6. Magazynowy personel
4.7. Bezpieczeństwo i higiena pracy w magazynie
Zakończenie
Spis tabel
Spis rysunków

Analiza konkurencyjności przedsiębiorstwa w aspekcie wykorzystania nowych technologii na przykładzie przedsiębiorstwa DHL

Wstęp

Rozdział I.
Nowe paradygmaty strategii konkurencyjności przedsiębiorstw
1. Pozycjonowanie a podejście zasobowe a strategia
2. Integracja pionowa jako czynnik przewagi konkurencyjnej
3. Tradycyjny łańcuch wartości i jego dekonstrukcja
4. Nowoczesne strategie konkurencyjności
5. Wpływ jakości oferty sprzedażowej na konkurencyjność przedsiębiorstwa

Problematyka badania konkurencyjności przedsiębiorstw
1. Zmiany zewnętrzne i wewnętrzne warunków działania
2. Konkurencyjność i jej mierniki
3. Sposoby pomiaru konkurencji
3.1. Przedsiębiorczość
3.2. Środowisko lokalne i polityka makroekonomiczna
3.3. Polityka konkurencji
4. Źródła przewagi konkurencyjnej

Prezentacja przedsiębiorstwa z branży usług kurierskich – DHL Polska
1. Historia powstania
2. Oferta usług
3. Innowacyjność oferty usługowej
4. Pozycja rynkowa

Analiza sił konkurencyjnych DHL Polska w aspekcie wykorzystania nowych technologii
1. Ocena siły konkurencyjnej przedsiębiorstwa
2. Charakterystyka nowoczesnych rozwiązań technologicznych
3. Ocena wpływu nowoczesnych technologii na jakość oferty przedsiębiorstwa
4. Ocena wpływu nowoczesnych technologii na konkurencyjność przedsiębiorstwa

Zakończenie

Bibliografię do tej pracy znajdziesz na stronie bibliografie prac

Analiza funduszy inwestycyjnych jako forma lokowania oszczędności gospodarstw domowych

TEMAT
ANALIZA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH JAKO FORMA LOKOWANIA OSZCZĘDNOŚCI GOSPODARSTW DOMOWYCH

Wstęp
Rozdział I. Istota lokowania oszczędności przez gospodarstwa domowe
1.1. Pojęcie i istota gospodarstw domowych
1.2. Potrzeby gospodarstw domowych i środki ich zaspokajania
1.3. Inwestycje jako sposób lokowania oszczędności
1.4. Podział inwestycji

Rozdział II. Fundusze inwestycyjnych na polskim rynku finansowym
2.1. Istota rynku finansowego
2.2. Pojęcie funduszu inwestycyjnego
2.3. Podstawy prawne funkcjonowania funduszy inwestycyjnych w Polsce
2.4. Rozwój i struktura podmiotowa rynku funduszy inwestycyjnych w Polsce

Rozdział III. Funkcjonowanie funduszy inwestycyjnych
3.1. Podmioty zaangażowane w funkcjonowanie funduszu inwestycyjnego
3.2. Uczestnicy i tytuły uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym
3.3. Rodzaje funduszy inwestycyjnych
3.4. Wady i zalety inwestowania w fundusze inwestycyjne

Rozdział IV. Analiza funduszy inwestycyjnych Amplico TFI w latach 2018-2019
4.1. Ogólna charakterystyka Amplico TFI
4.2. Analiza FIO Pieniężnego
4.3. Analiza FIO Obligacji
4.4. Analiza FIO Aktywnej Alokacji
4.5. Analiza FIO Stabilnego Wzrostu
4.6. Analiza FIO Zrównoważonego Nowa Europa
4.7. Analiza FIO Akcji
4.8. Analiza FIO Małych i Średnich Spółek

Zakończenie
Spis tabel

Audyt wewnętrzny w sektorze publicznym na przykładzie Urzędu Miasta

Wstęp

Rozdział I
Sektor finansów publicznych
1.1. Pojęcie sektora finansów publicznych
1.2. Konstytucyjne podstawy funkcjonowania sektora publicznego
1.3. Jednostki sektora publicznego
1.4. Zarządzanie ryzykiem w jednostce sektora finansów publicznych

Rozdział II
Zasady audytu wewnętrznego w jednostkach sektora finansów publicznych
2.1. Istota i rodzaje audytu wewnętrznego
2.2. Regulacje w zakresie audytu wewnętrznego
2.3. Zadanie audytowe i jego realizacja
2.4. Obszary audytu wewnętrznego

Rozdział III
Kontrola wewnętrzna w Urzędzie Miasta
3.1. Organizacja działu audytu wewnętrznego w Urzędzie Miasta
3.1.1. Organizacja pracy w komórce audytu wewnętrznego
3.1.2. Obowiązki i uprawnienia audytora wewnętrznego
3.2. Plan kontroli w Urzędzie Miasta
3.1.1. Kontrola organizacyjno – prawna
3. 1. 2. Kontrola finansowa
3. 1 .3. Plan inwentaryzacji
3. 3. Wewnętrzna kontrola w Urzędzie Miasta
3.2.1. Kontrola funkcjonalna
3.2.2. Kontrola instytucjonalna
3.4. Wnioski

Zakończenie

Spis rysunków i tablic

Przykładową bibliografię do tej pracy znajdziesz na stronie – bibliografie prac

Analiza i ocena procesu przepływu materiałów w przedsiębiorstwie dystrybucyjnym

Wstęp
Rozdział I Analiza i charakterystyka programu transportu wewnętrznego w przedsiębiorstwie dystrybucyjnym
1. Charakterystyka systemu transportu wewnętrznego
2. Analiza procesu przepływu towarów w przedsiębiorstwie
3. Program transportu wew.
Rozdział II Charakterystyka parametrów techniczno-użytkowych środków transportu wewnętrznego użytkowanych w wybranym przedsiębiorstwie dystrybucyjnym
1. Klasyfikacja i charakterystyka środków transportu wewnętrznego
2.Wymagania techniczno-prawne dotyczące środków transportu wewnętrznego
4. Zasady doboru transportu wewnętrznego w przedsiębiorstwie dystrybucyjnych
5. Charakterystyka parametrów techniczno- użytkowych środków transportu wew. W wybranym przedsiębiorstwie.
Rozdział III Analiza cykli transportowych występujących w przedsiębiorstwie dystrybucyjnym
1. Karty procesu przepływu materiałów w wybranych przedsiębiorstwie dystrybucyjnym
2. Analiza cyklu transportowego występującego w przykładowym przedsiębiorstwie dystrybucyjnym
Rozdział IV Obliczenia pracochłonności przepływu materiałów w wybranym przedsiębiorstwie dystrybucyjnym
1. Analiza pracochłonności przepływu materiałów w wybranym przedsiębiorstwie
Rozdział V Ocena procesu przepływu materiałów w wybranym przedsiębiorstwie dystrybucyjnym
1. Ocena ryzyka przepływu materiałów
2. Ocena możliwości wskazania obliczania wskaźników przepływów materiałów przedsiębiorstwie dystrybucyjnym
Zakończenie i podsumowanie

Problem etyki zawodowej

Plan pracy mgr

Wstęp
Rozdział I. Człowiek w procesie zarządzania
1.1. Zarządzanie – istota i zakres znaczeniowy pojęcia
1.2. Istota natury ludzkiej w organizacji
1.2.1. Członek organizacji w ujęciu psychodynamicznym
1.2.2. Idealizacja człowieka w psychologii humanistycznej
1.2.3. Charakter – jego pojęcie, struktura oraz wartość w ocenie członków organizacji
Rozdział II. Autorytet w procesie zarządzania
2.1. Psychologiczne znaczenie autorytetu kierownika
2.2. Wzorce zachowań wybitnych menedżerów
2.2.1. Wzorce zachowań wybitnych menedżerów w świetle badań
2.2.2. Profil menedżera doskonałego
2.2.3. Błąd menedżera przykład zachowania
Rozdział III. Autorytet a etyka w procesie zarządzania
3.1. Negatywne i pozytywne właściwości zarządzania
3.1.1. Chciwość
3.1.2. Zawiść
3.1.3. Sprawiedliwa cena
3.2. Etyka biznesu
Rozdział IV. Etyka w polskich organizacjach
4.1. Etyczne przywództwo
4.2. Zagadnienie niezamierzonych postaw nieetycznych w dziedzinie zarządzania personelem
4.3. Etyczne problemy związane z systemem okresowych ocen pracowników w firmie
4.4. Wewnętrzny kodeks przedsiębiorstw jako rozwiązanie problemów firmy
Zakończenie
Spis tabel
Aneks